Împreună din 1869totdeauna
Licenta
STRUCTURA ANULUI UNIVERSITAR
2023/2024
Burse Semestrul II Anul universitar 2021-2022
Burse Semestrul II Anul universitar 2020-2021
Burse Semestrul I Anul universitar 2020-2021
Burse Semestrul II Anul universitar 2019-2020
Burse semestrul II Anul universitar 2022-2023
10.11.2020-20.11.2020 – trimiterea extraselor de cont BCR la serviciul social din partea studenților care beneficiază de bursă (se vor transmite online accesând link-ul: extras cont)
Examen finalizare studii de licență (12-16 Februarie 2024)
Termene limită 01 Februarie 2024 pentru Programele de studii Agricultură, Montanologie și EMAIA
01 Februarie 2024 pentru Programul de studii Biologie
01 Februarie 2024 pentru Programul de studii Ingineria Mediului
1.1. Fișa de înscriere la examenul de finalizare a studiilor
Formularul va fi completat, semnat electronic și va fi încărcat aici (pdf.)
Notă: Studenţii înmatriculaţi în regim de finanţare cu taxă trebuie să achite tranșele restante până la înscrierea
la examenul de licență. Acestea se vor achita online LA TREZORERIA Municipiului Cluj Napoca in Cont IBAN
RO35TREZ21620F330500XXXX, COD FISCAL-4288381, USAMV CLUJ Napoca. In formularul de plată la rubrica –
EXPLICAȚIE- se va completa – Numele și prenumele studentului pentru care se face plata, Facultatea, forma de
frecvență (ZI/ID), anul de studii, tranșa pentru care se face plata.
Termene limită 07 Februarie 2024 pentru Programele de studii Agricultură, Montanologie și EMAIA
07 Februarie 2024 pentru Programul de studii Biologie
07 Februarie 2024 pentru Programul de studii Ingineria Mediului
2.1. Obligațiile studentului
2.1.1. Declarație pe proprie răspundere
2.1.2. Proiect de diplomă/Lucrare de licenta (Ghid Redactare)
Aceste două documente vor fi încărcate de studenți aici (pdf.)
2.2. Obligațiile cadrului didactic coordonator
2.2.1. Acord privind depunerea și suținerea proiectului de diplomă / lucrării de licență
Acest document va fi încărcat de coordonator aici (pdf.)
Program de studii | Probă | Data | Programare studenți |
---|---|---|---|
Agricultură | Examen Oral Susținere Proiect de diplomă |
Luni 12.02.24 ora 9 |
Proba teoretica
Sustinere proiect |
Montanologie | Examen Oral Susținere Proiect de diplomă |
Luni 12.02.24 ora 10
|
Proba teoretica
Sustinere proiect |
EMAIA | Examen Oral Susținere Proiect de diplomă |
Marți 13.02.24 ora 9
|
|
Biologie | Examen Scris Susținere Lucrare de licență |
Luni 12.02.24 ora 11
|
Progamare
|
Ingineria mediului | Examen Oral Susținere Proiect de diplomă |
Luni 12.02.24 ora 9
|
Proba teoretica
Sustinere proiect |
Adrese utile:
Secretariat facultate: [email protected]
Secretar comisie Agricultură: [email protected]
Secretar comisie Montanologie: [email protected]
Secretar comisie EMAIA: [email protected]
Secretar comisie Biologie: [email protected]
Secretar comisie Ingineria mediului: [email protected]
COMISII LICENȚĂ FACULTATEA DE AGRICULTURĂ
Sesiunile Iulie 2024 și Februarie 2025
AGRICULTURĂ
Președinte: Prof. dr. Roxana VIDICAN
Membrii: Prof. dr. Vasile FLORIAN
Prof. dr. Leon MUNTEAN
Prof. dr. Florin PĂCURAR
Prof. dr. Ovidiu RANTA
Prof. dr. Teodor RUSU
Prof. dr. Dan VÂRBAN
Secretar: Asist. dr. Alexandru GHEȚE
Supleanți: Prof. dr. Teodora FLORIAN
Conf. dr. Cristina MOLDOVAN
MONTANOLOGIE
Președinte: Prof. dr. Florin PĂCURAR
Membrii: Prof. dr. Ileana BOGDAN
Prof. dr. Teodora FLORIAN
Prof. dr. Leon MUNTEAN
Conf. dr. dr. Ovidiu MARIAN
Conf. dr. Cristina MOLDOVAN
Conf. dr. dr. Adriana MOREA
Secretar: Șef lucr. dr. Anca PLEȘA
Supleanți: Prof. dr. Vasile FLORIAN
Prof. dr. Marcel DUDA
EMAIA
Președinte: Prof. dr. Ovidiu RANTA
Membrii: Prof. dr. Ileana BOGDAN
Prof. dr. Sorin STĂNILĂ
Conf. dr. Adriana DAVID
Conf. dr. Cristina MOLDOVAN
Conf. dr. Adrian MOLNAR
Conf. dr. Mircea MUNTEAN
Secretar: Șef lucr. dr. Giorgiana CĂTUNESCU
Supleanți: Prof. dr. Vasile FLORIAN
Conf. dr. Ovidiu MARIAN
BIOLOGIE
Președinte: Prof. dr. Rodica VÂRBAN
Membrii: Prof. dr. Horia BUNESCU
Prof. dr. Mignon ȘANDOR
Prof. dr. Roxana VIDICAN
Conf. dr. Ștefania GÂDEA
Conf. dr. Loredana SUCIU
Șef lucr. dr. Ioana BERINDEAN
Secretar: Șef lucr. dr. Vlad STOIAN
Supleanți: Prof. dr. Vasile FLORIAN
Șef lucr. dr. Camelia MUNTEAN
INGINERIA MEDIULUI
Președinte: Prof. dr. Antonia ODAGIU
Membrii: Prof. dr. Francisc DULF
Prof. dr. Aurel MAXIM
Conf. dr. Tania MIHAESCU
Conf. dr. Călin SAFIRESCU
Șef lucr. dr. Petru BURDUHOS
Șef lucr. dr. Ioan BRAŞOVEAN
Secretar: Asist. dr. Claudia BALINT
Supleanți: Prof. dr. Vasile FLORIAN
Conf. dr. Avram FIȚIU
Prodecan,
Prof. dr. Vasile FLORIAN