Împreună din 1869totdeauna

Licenta

STRUCTURA ANULUI UNIVERSITAR

2019/2020

pentru anii I, II, III Agricultură, Montanologie, Exploatarea maşinilor şi a
instalaţiilor din agricultură şi industria alimentară, anul I, II, III Ingineria

mediului şi anii I, II Biologie

Semestrul I
30.09.2019 – 22.12.2019 – activitate didactică * – 12 săptămâni
23.12.2019 – 05.01.2020 – vacanţă de iarnă – 2 săptămâni
06.01.2020 – 17.01.2020 – activitate didactică* – 2 săptămâni
18.01.2020 – 16.02.2020 – sesiune de examene* – 4 săptămâni
17.02.2020 – 23.02.2020 – vacanţă – 1 săptămână
Semestrul II
24.02.2020 – 17.04.2020 – activitate didactică* – 8 săptămâni
18.04.2020 – 26.04.2020 – vacanţă de Paşti – 1 săptămână
27.04.2020 – 05.06.2020 – activitate didactică* – 6 săptămâni
06.06.2020 – 05.07.2020 – sesiune de examene* – 4 săptămâni
06.07.2020 – 24.07.2020 – activitate practică** – 3 săptămâni
25.07.2020 – 30.08.2020 – vacanţă de vară – 5 săptămâni
31.08.2020 – 15.09.2020 – sesiune de examene* – 2 săptămâni
16.09.2020 – 30.09. 2020– vacanţă – 2 săptămâni
*perioada nu poate fi asimilată concediului de odihnă
**valabil numai pentru cadrele didactice normate-practică, admitere, examene finalizare studii
* vineri 17.04. 2020-zi liberă
* luni 01.05 2020-Ziua Muncii
* luni 01.06 2020-Ziua Copilului
* luni 08.06. 2020-zi liberă (a II-a zi de Rusalii)
*anul III Agricultură – 2 săptămâni practică de specialitate în semestrul II

STRUCTURA ANULUI UNIVERSITAR

2019/2020

pentru anii IV Agricultură, IV Montanologie, IV I.M., IV E.M.I.A.I.A. şi anul III

Biologie

Semestrul I
30.09.2019 – 22.12.2019 – activitate didactică * – 12 săptămâni
23.12.2019 – 05.01.2020 – vacanţă de iarnă – 2 săptămâni
06.01.2020 – 17.01.2020 – activitate didactică* – 2 săptămâni
18.01.2020 – 16.02.2020 – sesiune de examene* – 4 săptămâni
17.02.2020 – 23.02.2020 – vacanţă – 1 săptămână
Semestrul II
24.02.2020 – 17.04.2020 – activitate didactică* – 8 săptămâni
18.04.2020 – 26.04.2020 – vacanţă de Paşti – 1 săptămână
27.04.2020 – 08.05.2020 – activitate didactică* – 2 săptămâni
09.05.2020 – 24.05.2020 – sesiune – 2 săptămâni
25.05.2020 – 05.07.2020 – pregătire examen licenţă/diplomă – 6 săptămâni
08.06.2020 – 14.06.2020 – sesiune examene restante** – 1 săptămână
06. 07. 2020- 10. 07. 2020 – examen de diplomă / licenţă
– susţinere proiect diplomă / licenţă
27.01.2020 – 02.02.2020 – examene restante licenţă/diplomă/disertaţie
*perioada nu poate fi asimilată concediului de odihnă
**sesiunea de restanţe este suprapusă cu pregătirea examen licenţă/diplomă
* vineri 17.04. 2020-zi liberă
* luni 01.05 2020-Ziua Muncii
* luni 01.06 2020-Ziua Copilului
* luni 08.06. 2020-zi liberă (a II-a zi de Rusalii)

Empty section. Edit page to add content here.

– Comisiile de licență –

AGRICULTURA
Președinte: Prof.dr. Roxana VIDICAN
Membri Prof.dr. Teodor RUSU
Prof.dr. Dan VARBAN
Conf.dr. Vasile FLORIAN
Conf.dr. Leon MUNTEAN
Conf.dr. Florin PĂCURAR
Conf.dr. Ovidiu RANTA
Secretar: Șef lucr.dr. Loredana SUCIU

MONTANOLOGIE
Președinte: Prof.dr. Roxana VIDICAN
Membri Prof.dr. Ileana BOGDAN
Prof.dr. Marcel DUDA
Conf.dr. Teodora FLORIAN
Conf.dr. Leon MUNTEAN
Conf.dr. Florin PĂCURAR
Conf.dr. Ovidiu RANTA
Secretar: Șef lucr.dr. Tiberia POP

BIOLOGIE
Președinte: Prof.dr. Roxana VIDICAN

Membri Prof.dr. Horia BUNESCU
Prof.dr. Carmen PUIA
Conf.dr. Teodora FLORIAN
Conf.dr. Ștefania GÂDEA
Conf.dr. Mignon ȘANDOR
Conf.dr. Rodica VÂRBAN
Secretar: Asist. dr. Andreea ONA

EMAIA
Președinte: Conf.dr. Ovidiu RANTA
Membri Prof.dr. Teodor RUSU
Prof.dr. Sorin STANILA
Conf.dr. Florin PACURAR
Conf.dr. Adrian MOLNAR
Șef lucr.dr. Ovidiu MARIAN
Șef lucr.dr. Cristina MOLDOVAN

Secretar: Șef lucr.dr. Adriana DAVID

INGINERIA MEDIULUI
Președinte: Prof.dr. Ioan OROIAN
Membri Prof.dr. Aurel MAXIM
Prof.dr. Laura PAULETTE
Conf.dr. Tania MIHAESCU
Conf.dr. Antonia ODAGIU
Conf.dr. Ovidiu RANTA
Secretar: Șef lucr.dr. Ioan BRAŞOVEAN

Notă: modul de desfăşurare al probei teoretice:
  • Scris – la programul de studiu: BIOLOGIE
  • Oral – la programele de studiu: AGRICULTURA, MONTANOLOGIE,
    INGINERIA MEDIULUI, EMAIA.
Empty section. Edit page to add content here.

Documente pentru studenți

Îndrumători de an 2018-2019

Anul I

Anul II

Anul III

Anul IV

Agricultura

Șef lucr. dr. Cristina Moldovanan

Agricultura

Șef lucr. dr. Sorin Vâtcă

Agricultura

Șef lucr. dr. Loredana Suciu

Agricultura

Conf. dr. Sorin Muntean

Montanologie

Conf. dr. Florin Păcurar

Montanologie

Șef lucr. dr. Sorin Vâtcă

Montanologie

Șef lucr. dr. Paula Moraru

Montanologie

Șef lucr. dr. Adriana Morea

EMIAIA

Șef lucr. dr. Giorgiana Cătunescu

EMIAIA

Asist. dr. Valentin Crișan

EMIAIA

Șef lucr. dr. Adriana David

EMIAIA

Conf. dr. Mircea Muntean

INGINERIA MEDIULUI

Șef lucr. dr. Ioan Braşovean

INGINERIA MEDIULUI

Șef lucr. dr. Cristian Mălinaș

INGINERIA MEDIULUI

Șef lucr. dr. Petru Burduhos

INGINERIA MEDIULUI

Șef lucr. dr. Valentin Petrescu Mag

BIOLOGIE

Asist. dr. Andreea Ona

BIOLOGIE

Conf. dr. Teodora Florian

BIOLOGIE

Șef lucr. dr. Vlad Stoian